Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Keď hudba a krása pomáhajú 2019

3. mája 2019

kongresová sála K, Agrokomplex, Nitra

Program

Súčasťou večera bola už tradične aj módna show
Salónu Diamond a Studia Miracles.

Mohli ste vidieť aj moderátorov Katku Brychtovú a Lukáša Pinčeka.

Katka Brychtová

Katka

Lukáš Pinček

Lukáš

Komu sme aj vďaka vám pomáhali?

Martinko

MARTINKO, 4 roky

Náš syn Martinko má vrodenú vývojovú chybu miechy a od svojich šiestich mesiacov musí intenzívne cvičiť. Nevie bez opory stáť a sám sa vie len plaziť. Na rehabilitačné pobyty chodievame každé 3 mesiace, čo je pre Martinka veľmi dôležité. Jeden rehabilitačný pobyt stojí niekoľko tisíc eur. Za pomoc nášmu synčekovi veľmi pekne ďakujeme.
Rodina Mihinových

Lucka

LUCKA, 6 rokov

Lucka sa narodila v termíne s pôrodnou hmotnosťou 4030g ako tretie dieťa. Problémy nastali už pri pôrode. Lucka nedýchala, museli ju oživovať. Keďže sa jej stav nezlepšoval, začali lekári s rôznymi vyšetreniami. Mali podozrenie na metabolickú poruchu, ďalej na Werdning-Hoffman syndróm, tie sa však nepotvrdili. Konečná diagnóza zatiaľ nie je stanovená. Lucka má však ťažkú hypotóniu, leukoencefalopatiu, epileptické záchvaty a občasné problémy s dýchaním. Napriek tomu pomaličky napreduje. Lucka pomaly začína reagovať na zvuky, no so zrakom je to horšie – zatiaľ nevidí. Má zavedený PEG na pomoc pri prehĺtaní. Najviac potrebuje rehabilitácie na spevnenie svalstva, aby sa jej stav zlepšil.
Rodina Čurgalyových

Pavlínka

PAVLÍNKA, 27 rokov

Pavlínka má zriedkavú chorobu, ktorá nabrala spád vo veku 24 rokov. Všetko začalo v roku 2014, keď zrazu nevedela dvíhať nohy. Nevedela ísť ani po schodoch, prekročiť prah, pretože jej to skrátka nešlo. Nevedeli sme to pochopiť… Asi o tri mesiace jej začali padať vlasy, schudla 10kg, zostala plienkovaná. Jej zdravotný stav sa zhoršoval a lekári nevedeli prísť na diagnózu. Začala padať, stratila stabilitu, prestala chodiť, už sa nevládala sama najesť, neudržala nič v rukách. Prestala jesť, schudla ďalších 10kg, zostala ležiaca, bez života na invalidnom vozíku. Nastúpil rad vyšetrení. Zistilo sa, že sa Pavlínke ukladá na mozgu železo, čím sa poškodzuje mozog a preto nevie ovládať svoje telo. Na odstránenie železa nie sú lieky. Jedine lieky na uvoľnenie stuhnutia tela jej dokážu zmierniť bolesť svalov. Chcem jej aspoň trochu skvalitniť život, pokiaľ to bude v mojich silách. Je to moje dieťa, moja Pavlínka, veľmi ju ľúbim.
Mama Zuzana.

Marián

MARIÁN, 37 rokov

Moje meno je Marián Šulka, mám 37 rokov a bývam v Nitre. Od narodenia som postihnutý, moja diagnóza je Detská mozgová obrna, spastická kvadruparéza. Vyrovnať sa so svojim hendikepom mi najviac pomohli a stále pomáhajú moji rodičia, ktorí so mnou od malička cvičia.
Veľmi mi pomáha cvičiť reflexnou metódou na uvoľňovanie svalov. Toto so mnou až do dospelosti cvičila najmä mamina, ktorá sa obetovala a celý svoj život sa o mňa stará. Teraz, keď som už starší a tým aj ťažší, prebral cvičenie otec, ktorý je už na dôchodku a pomáha mi ako vie.
Snažím sa aspoň 2x do roka absolvovať odbornú rehabilitáciu v kúpeľoch alebo rehabilitačnom zariadení, pravda, ak sa nám podarí získať od sponzorov potrebnú sumu peňazí. Mojim cieľom je dosiahnuť čo najväčšiu samostatnosť v presunoch a v obliekaní a v ostatných seba obslužných činnostiach. Verím, že sa mi to podarí, pretože sa nevzdávam.

Hlavní partneri

Miracles Studio
Salón DIamond
PIIBZ
Výstavisko Agrokomplex Nitra

Partneri

appa
Nadácia ZSE
McDonalds
Nitriansky samosprávny kraj
REMAX Family
Catering Service
Oriflame
V-Colour
Hotel Mikado
Chateau Topolčianky
fincentrum
VIP Security
RealK
GLASSgallery
Reštaurácia Karla
SOŠ gastronómie Nitra
Peter Hudák
LEDCO

Mediálni partneri

Arriva
Mesto Nitra
Nitrianska organizácia cestoveho ruchu
MojaNitra.sk
LEDPROMOTION
Centro Nitra
euroawk
nitraden.sk
TV Nitrička
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.